Září 2013

13 - Oblíbený spisovatel

30. září 2013 v 19:51 | Zuza |  30denní knižní výzva
Tak znáte to. Stephen King (v tý tabulce možná něco nesedí s tím, co budu tady povídat, ale to jen proto, že jsem líná to tam aktualizovávat)
Král hororu a kdo ví co ještě. Přečetla jsem od něj zatím 37 knih. TO dvakrát. Dolores Claibornovou jednou do půlky a až podruhé celou. Ale to byl asi jediný okamžik, kdy jsem něco od Kinga opustila nedočtené - tehdy mě to prostě nebavilo a musela jsem na to dozrát. Co Vy a King?
K tomu jsem zatím četla i knihu Černá krabice od jeho syna (Joe Hill) a na poličce už čeká další - Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy. Tak snad to bude taky fajn.

12 - Kniha, která se mi dříve líbila

29. září 2013 v 19:35 | Zuza |  30denní knižní výzva
Pokud to má být nějaká co se mi dříve líbila ale už nelíbí, tak nevím. Většinou se mi knížky vždy hned buď líbily nebo ne. K těm, co se mi nelíbily, nemám potřebu se vracet a na žádné z těch líbivých jsem ani při případném se vracení nenašla nic, proč by se mi měly přestat líbit. Jasně, že už se člověk tolik nezamlouvá to, co četl jako malej, ale tak tam jde o něco jiného. V tom případě třeba Neználek ve Slunečním městě.

11 - Kniha, kterou nemám ráda

28. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Inu. Četli jste Draculu? Čekali jste, že Bram Stoker je báječný spisovatel a že byste se s chutí vrhli na nějaké jeho další dílo?
Já ano. V knihovně jsem narazila na Hadí zámek. A nabízí se známá otázka - Co tím chtěl autor říct? Nelíbilo se mi to, přišlo mi to zmatené, divné, nečtivé.. Na databázi knih mám uvedeno 202 přečtených knih. Tahle je z nich podle hodnocení ostatních druhá nejhorší. (První je E-mail ze záhrobí, ale tak přece nebudeme Stokera porovnávat s dobroružnou knihou pro děti a mládež co nemá ani sto stran..)

10 - Oblíbená klasika

27. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Ach, potřebuji dva roky prázdnin, abych mohla přečíst spoustu klasiky a milion knížek, které někdo někde někomu doporučil a mě to zaujalo. A co že přesně má být klasika? Jak se to pozná, že už se něco smí nazývat klasikou?
Já totiž narazila v seznamu četby na Jámu a kyvadlo. Na celou tu knihu povídek a nikoliv jen na tuhle jednu. Je to klasika?
Doufám, že ano. Protože je to báječné. Dále jsem od Poea krom tohoto a Havrana četla sbírku povídek Krajina stínů a to už tak nějak nění ono. Až například na povídku Berenice. Až z toho člověku mrazí v zádech.

9 - Kniha, o které jsem si nemyslela, že se mi bude líbit

26. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Jste introvert?
M.O. Laney
Čekala jsem zas jen nějaký tlachání. Možná to tlachání je, ale člověk se v tom dočte spoustu věcí, jimiž může ospravedlnit svoje chování, spoustu tipů aby ho víc bavily věci, které mu jsou vzdálené, spoustu situací a poznámek v nichž se přesně poznává.. Vřele doporučuji. Asi nejen introvertům, i mé drahé polovičce jsem už několikrát vyhrožovala, že si to bude muset přečíst. Ale pak to nějak upadlo v zapomnění.

8 - Přeceňovaná kniha

25. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Dale Carnegie - Jak získávat přátele a působit na lidi
Přečetla jsem to celé a pochybuju, že by mi tento bestseller v něčem pomohl. Vlastně jsem to hned po přečtení měla náladu shrnout slovy ,,Nedávejte nikdy najevo co si myslíte a pořádně lezte lidem do p*dele". Nevím, třeba si to jednou přečtu zas a změním názor, ale momentálně na to asi nejsem dělaná. Jak správně myslet, jednat a mluvit jsem v půlce vzdala a radši se vrátila k nějaké normální četbě, od které se neočekává, že si z ní něco konkrétního odnesu.
Dále pak 50 odstínů čehokoliv. Sice jsem to (ještě) nečetla, jenže ani nevím, jestli to číst chci. Stačí mi různá hodnocení a recenze + dva lidi v mém okolí, kteříto četli. Teda vlastně četly. Nevím, co má být cílová skupina těchto knih, ale obě to jsou ženy 40+ a myslela jsem, že pro někoho takového to bylo napsané. Avšak ani jedné z nich se to ani za mák nelíbilo. A přesto se na to stojí předlouhé fronty když v knihkupectví začíná předprodej, Je tu někdo, komu by se to nějak víc líbilo? Nechcete mi vysvětlit proč a co je pravdy na tom, že takovýhle druhem literatury si lidé údajně kompenzují to, co jim v reálném životě chybí?

7 - Nedoceněná kniha

24. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Moc nevím z čeho vycházet, protože se s lidmi o knížkách moc nebavím, takže můžu vycházet třeba z hodnocení na databáziknih.cz. Takže třeba Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století.
Dexter v temnotách.
Lisey a její příběh. Báječná Kingovka, jenže je to vlastně spíš takový čtení pro ženský. Ale ty třeba i slzu uroní.
Z Buicku 8. Pro mě skvělé, už aby to zfilmovali. Asi si to budu muset přečíst znovu.

6 - Kniha, ze které je mi smutno

23. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Kuře melancholik
J.K. Šlejhar
Četli jste? Je to vlastně takový obyčejný příběh, nijak napínavé, obzvlášť když člověk (díky, školo), ví, jak to dopadne. Ale je to tak smutný, člověku je toho kluka tak líto.. A potřebuje pak obejmout.

5 - Kniha, která mi zvedne náladu

22. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Jen jedna? Mně ji víceméně asi zvednou všechny. Jen se občas někam schovat a moct si číst..
A která zvedne náladu a pobaví?
Rozhodně Pratchettovky. Hozi se mi je kdysi snařil vnutit, ale to jsem na to byla ještě moc malá a podlehla jsem až asi před čtyřmi roky. Zatím jich mám za sebou jedenáct. V knihovně to většinou nemaj a navíc to patří k těm knihám, které si tak trochu ,,šetřím". Jen tak náhodně bych vybrala asi Pyramidy a Stráže! Stráže!. Ale všechny byly báječný.
K pobavení mi pak slouží třeba Saturnin, něco od D. Adamse, Stephena Clarka a tak.


3 - Oblíbená knižní série

20. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Oblíbená či nejoblíbenější?

2 - Kniha, kterou jsem četla více než třikrát

19. září 2013 v 20:00 | Zuza |  30denní knižní výzva
Není. Nebo si ji aspoň nepamatuju.
Už teď mám málo času a spíš si říkám, že se k něčemu vrátím později. Dovolím si teda aspoň zmínit tu, kterou jsem četla dvakrát. Znovu King a tentokrát To.

1 - Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla

18. září 2013 v 22:09 | Zuza |  30denní knižní výzva
Že by další podivná věc, kterou se nechám nakazit? Narazila jsem na ni zde, přičemž slečna se pro změnu inspirovala tady.
Nevím přesně jestli to vážně hodlám psát každý den, ale pokud budu mít nápady i vhodnou odpověď, tak bych to aspoň ráda dokončila. Poslední dobou totiž čtu docela dost a baví mě to snad víc než kdy jindy. S klidem, že k maturitě už mám vše dejme tomu přečteno se procházím městkou knihovnou, prolejzám knihovnu doma a už jsem musela ukořistit něco i z knihovny skorotchána. Momentálně seznam toho, co bych si chtěla přečíst, čítá minimálně 75 knih. A času je stále míň. Ale k věci:

Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla
Svědectví
S. King
Nemůžu o tom sice dlouze básnit, ale přesto to, co se letošních knih týče, asi vyhrálo. Na konec nemůžu nadávat jako někteří, ale ani z něj nejsem unešená jak bych chtěla. Fascinuje mě jak King dokáže popsat postavy, které se člověku velmi zalíbí, dokáže mě více než tisíc stran ani nenudit tak, že je mi vždy smutno, když od něj něco rozsáhlejšího dočtu.
Někde v těsném závěsu by byly knihy od Jeffa Lindseyho o Dexterovi. Je to báječný, čtivý, vtipný, napínavý a kdo ví co ještě. Miluju Dexterovy myšlenkové pochody.
Obojí si to určitě přečtěte.